Kwartalnik „Ziemia Wietrzychowska”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

„Ziemia Wietrzychowska” – Kwartalnik Gminy Wietrzychowice powstał w 1999 r. z inicjatywy ówczesnego wójta gminy Stanisława Kusiora, oraz wieloletniego nauczyciela i radnego gminy Zbigniewa Podlackiego. Pierwszym prowadzącym pismo był Zbigniew Podlacki – 1999 – 2007, następnie pismo prowadziła Alicja Szewczyk, a od 2009 roku kwartalnik prowadzi Lucja Kołaczyńska. Kwartalnik ma na celu przedstawienie ciekawych informacji z życia gminy. Gazeta ma grono wiernych czytelników z terenu gminy, ale także z terenów ościennych. Nasze pisemko dociera do wielu państw europejskich, a także do USA czy Kanady (oczyścicie za pośrednictwem mieszkańców naszej gminy)

 

 

Stałą rubryką gazety jest „sport”, prowadzony przez Stanisława Magierę. Wierni kibice czekają z niecierpliwością na tabele wyników naszychdrużyn sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się „Wieści ludowe”, prowadzone od lat przez Stefana Dzika, wieloletniego nauczyciela i dyrektora szkoły podstawowej oraz radnego powiatu tarnowskiego. Rodzice i dziadkowie z niecierpliwością czekają na informacje i zdjęcia z życia szkół z terenu gminy. Dyrektorzy szkół i przedszkola chętnie współpracują z gazetą, przekazują mnóstwo ciekawych informacji ze szkolnego i przedszkolnego życia naszych milusińskich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się rubryka „Najlepsi z najlepszych” – czyli najlepsi uczniowie gminy. Dużym uznaniem cieszy się także rubryka zawierająca opis wielu imprez środowiskowych przygotowywanych przez kierowniczkę Gminnego Ośrodka Kultury: konkursy okolicznościowe (ekologiczny, kolęd, pieśni, stroików świątecznych, wielkanocnej pisanki itp.) święto fasoli, dożynki, dzień dziecka. Ciekawe są także informacje dotyczące działalności GOK: Koła Artystycznego, nauki gry na instrumentach, szkoły tańca. Swoje miejsce w gazecie znalazła także Kapela Wietrzychowianie.

Kwartalnik zawiera także materiały informacyjne z terenu gminy: uchwały Rady Gminy Wietrzychowice, porady, informacje statystyczne, informacje na temat działalności Urzędu Gminy. Zainteresowaniem mieszkanek cieszył się cykl o ogrodach, w którym przedstawiano przepiękne ogrody naszych mieszkanek. Na łamach naszej gazety można było pokazać ciekawe hobby, zainteresowania. Mieszkańcy zadowoleni byli z cyklu „cudze chwalicie swego nie znacie” prezentującego ciekawe historie kapliczek. Miejscowe poetki zamieszczają swoje wiersze.

Nakład wynosi obecnie 200 egzemplarzy.

Druk: Mała Poligrafia Redemptorystów w Tuchowie
Gazetę można nabywać w biurze GOK lub w Urzędzie Gminy w Wietrzychowicach.
Redakcja „Ziemi Wietrzychowskiej” zaprasza do współpracy wszystkich chętnych z terenu naszej gminy.
Masz ciekawy pomysł, piszesz opowiadania, znasz ciekawe historie podziel się z innymi!!