V Międzygminny KONKURS BAJKOWEGO PRZEBRANIA

Już po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach zorganizował Międzygminny Konkurs Bajkowego Przebrania. Jest to jedyny konkurs tego rodzaju. Od lat cieszy się on ogromną popularnością. Początkowo konkurs był organizowany tylko na szczeblu gminnym, jednak cieszył się on tak dużą popularnością, iż kierownik GOK postanowiła zainteresować bajkowym przebraniem mieszkańców gmin ościennych.
Wójt gminy, Tomasz Banek powitał wszystkich zgromadzonych, zapraszając w piękny świat baśni i bajek. Świat pełen dobra, miłości i szczęścia.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się:Burmisrz Żabna Stanisław Kusior,Dyrektor Miejskiej biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Jadwiga Kusior, Dyrektor Gimnazjum w Miechowicach Wielkich pani Dorota Stokłosa,zaproszone pary taneczne klasyF z rodzicami z okolic, zespoły dziecięce z Jadownik Mokrych,radni,oraz cała sala wypełniona po brzegi publicznoscią.W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 21 pięknie przebranych, małych uczestników. Stroje szyją własnoręcznie rodzice. W prace angażują się także babcie, ciocie. Przebrania są wspaniałe, dopracowane w każdym szczególe, barwne, kolorowe. Często przebranie odzwierciedla charakter i zainteresowania młodego aktora. W tegorocznym konkursie można było podziwiać księżniczki, syrenki, kowboje, smoki i wiele innych.

Jury w składzie :Katarzyna Skiba, Helena Kitzik, Tomasz Banek ,Daniel Duda miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie stroje były profesjonalnie przygotowane i zaprezentowane. Po naradzie komisja postanowiła przyznać:

I miejsce -/Amelii Pasek z Miechowic Wielkich jako KLAUN , Weronice Wrońskiej z Wietrzychowic jako KRÓLIK
II miejsce-/ Oliwce Curyłło z Sikorzyc za RUMCAJSA , Amelii Magiera z Wietrzychowic za KSIĘŻNICZKĘ YASMINĘ
III miejsce-/Iwonce Golonka z Jadownik Mokrych za PIPI, Michałowi Koziarze z Sikorzyc za TABALUGĘ
Wyróżnienia -/Oliwce Janas z Przybysławic za MYSZKĘ MINI, Oliwce Kita z Woli Rogowskiej za SYRENKĘ,Bartusiowi Stono z Marcinkowic za Kowboja
NAGRODĘ SPECJALNĄ- Antoninie Gwóźdź z Nowopola za KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ, Kornelii Wieczorek z Demblina za TRUSKAWKOWE CIASTECZKO
NAGRODĘ PUBLICZNOŚĆI ODEBRAŁA od Iwona Golonka z Jadownik Mokrych za PIPI

Publiczność składająca się mieszkańców naszej gminy, ale także gmin ościennych olbrzymimi brawami nagradzała występ każdego uczestnika konkursu.
W trakcie obrad jury publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy tancerzy Szkoły Tańca Latino prowadzonej przez Pana Gabriela Skibę ,pary Gabriela Chłopek oraz Karina lis i Bartłomiej Nowak zaprezentowali Kubańską cha chę ,Walc Angielski, Amerykańskiego Rockenrolla w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.Następnie prezentowały się pary kl H z Wietrzychowic,grupa taneczna wyróżnionych czyrliderek z Jadownik Mokrych, dzieci od 1-3 tańczące zumbę w pięknych jednakowych strojach oraz klasy 4-6 czyrliderki prowadzone przez Panią Paulinę Duda z Jadownik Mokrych jako ,,FITNES PAULĘ,,.Po czym Wójt Tomasz Banek wręczył nagrody uczestnikom oraz tancerzom za piękne występy i ukazanie swoich talentów na scenie jako promocja gminy.

Konkurs ten stanowi wspaniały przykład integracji dzieci, a także rodziców. GOK od lat organizuje wiele inwentów sprzyjających rozwojowi intelektualnemu i artystycznemu dzieci i młodzieży. Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszam do Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach za rok. Szczególne podziękowania kierowane są do osób którzy bezinteresownie pomagają przy każdej imprezie,liczba tych osób wzrasta.Do tych osób należą:Maria i Jan Puka z Sikorzyc, Elżbieta Stryczek z Miechowic Małych ,Agnieszka kuska z Demblina, Helena Kitzik z Sikorzyc, Zofia Curyłło z Sikorzyc , Ania i Mariusz Chłopek z Łęgu Tarnowskiego,Piotr Gorla z Sikorzyc za operowanie sprzętem ,Gabriela Chłopeki Bartosz Nowak za prowadzenie przebierańców podczas imprezy,JURY wymienione wcześniej,Władysławowi Kapłonowi i Kazimierzowi Mądrzykowi,Jackowi Boksie, TV Tarnowskiej,Rednemu Powiatu Tarnowskiego Stefanowi Dzikowi za zapewnienie nagród .
Jadwiga Gorla

Reklamy