Święto Fasoli 2019

„Każdy ma coś, co może dać innym”

Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha.

W sobotnie popołudnie 24 sierpnia 2019 roku odbyła się plenerowa impreza ,, Święto Fasoli Piękny Jaś w Nowopolu’’. Pomysłodawcą tej imprezy był i jest Przewodniczący Rady Gminy Wietrzychowice Pan Piotr Moskal. Piękna pogoda goście, którzy przybywają na tą imprezę już nie po raz pierwszy sprawili iż warto takie imprezy kontynuować ponieważ dają radość wszystkim i dobrą zabawę.

Zagościli min: Honorowy Obywatel Pan Andrzej Kosiniak Kamysz z małżonką, Poseł RP Pani Anna Czech, Poseł RP Pan Wiesław Krajewski, Kierownik OOR w Jadownikach Mokrych Pani Adriana Błaszczyk, Przedsiębiorca Pan Jan Bylica , Kierownik Zakładu Opieki Pan Jerzy Behounek z małżonką, Dyrektor Banku BSR w Wietrzychowicach Pani Zofia Radamska, Zastępca Wójta Pani Sabina Nowak z małżonkiem, Dyrektor DPS w Wietrzychowicach Pani Małgorzata Więcław z małżonkiem, Kierownik Działu Gospodarczego w DPS Pani Jadwiga Kwaśniak z małżonkiem, Kierownik Działu Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w DPS Pani Paulina Kania z małżonkiem ,Radni Gminy Wietrzychowice, Sołtysi oraz inni mieszkańcy i goście.

Impreza zorganizowana została w tym roku przez Wójta Gminy Wietrzychowice, Stowarzyszenie OSP Pałuszyce –Nowopole, Sołectwo Pałuszyce, Sołectwo Nowopole oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach. Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów: Starostwa Powiatowego w Tarnowie Romana Łucarza, Wójta Gminy Wietrzychowice Pana Tomasza Banka, Sołtysa Pałuszyc Pana Piotra Moskala, Pana Krzysztofa Gwózdz z Nowopola, Pani Zofii Radamskiej Dyrektor Banku BSR w Wietrzychowicach, Pana Marcina Barana Firma Karpatia, Stowarzyszenie OSP Pałuszyce-Nowopole Pani Marii Bratko z całą ekipą Stowarzyszenia, Kołu Gospodyń z Pałuszyc, Kołu Gospodyń z Nowopola, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wietrzychowicach, Dyrektor GCKiC w Radłowie Pani Barbarze Marcinkowskiej oraz Pani Kierownik Lucynie Bojan, całemu Zespołowi Biskupianie i Radłowianie za pomoc i współpracę, DPS w Wietrzychowicach Pani Dyrektor Małgorzacie Więcław, Annie Gawlik, Kasi Lipka, Józefowi Buchaniec, Janowi Łazarz,Tadeuszowi Smosna, Irenie Czaplińskiej, Annie Podsada za pomoc i współprace, Panu Janowi Kwaśniak za relację Fotograficzną, Pani Jadwidze Kwaśniak oraz Paulinie Kania za pomoc podczas konkursu, Piotrowi Gorla za pomoc i współpracę. Wszystkim mieszkańcom za niezbędną pomoc podczas przygotowania stoisk, namiotów oraz sceny.


Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za współpracę i uśmiech na twarzy. Stoiska prezentowała Firma Ekopolan Pana Jana Biedronia z Tarnowa, atrakcje dla dzieci oraz piękne pamiątki. Stoisko z pysznymi Lodami Państwa Elżbiety i Adama Piwowarskich. Stoisko z degustacją z potrawami: Fasolka, pierogi, krokiety, ciasto, chleb wiejski, smalczyk, bigos.

Było bardzo miło i gościnnie.

Impreza przebiegała na wspólnej zabawie, rozmowach i tańcach.

 

Niezwykłą rzeczą jest to … iż tam gdzie nic nie ma Coś nagle z niczego w coś się przemienia. Niezwykłą rzeczą jest to … iż tam gdzie widzimy całkowitą pustkę Coś tworząc,coś robiąc możemy zdobyć tyle, jakoby trafić w lotto szóstkę. Wszystko może być dla nas inspiracją Wszystko może być dla nas ze światem relacją. Wszystko może być dla nas do zrobienia Wszystko bo nawet my artyści mamy chwilkę zwątpienia. Nie zabrakło wspaniałych występów artystycznych.Tym razem gościnnie występujący Zespół Regionalny Biskupianie z Kapelą z Radłowa , pięknie odśpiewany i odtańczony program ludowy z uśmiechem na twarzach i gościnnością. Pięknie pokazany występ mieszkańców oraz pracowników DPS w Wietrzychowicach z oryginalnymi strojami, eksponatami tym razem jako wesoły autobus.Gratulacje i podziękowania wszystkim artystów za umilenie tego dnia i obecność razem z nami.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s