Memoriał Płk. Władysława Kabata 2019

Memoriał Pułkownika Władysława Kabata w Miechowicach Małych 16.06.2019 rok
Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Wietrzychowice Pana Tomasza Banka mogliśmy obejrzeć widowisko kaskaderów konnych nawiązujących do czasów gdzie władano mieczem, a koń był jedynym środkiem komunikacji między księstwami .Pokazy miały miejsce na boisku w Miechowicach Małych. Było co oglądać z lekkim dreszczykiem emocji.

 

Kolejna atrakcja Memoriału Pułkownika Władysława Kabata to występ taneczny Gabrieli Chłopek i Piotra Gorla wychowanków Szkoły Tańca EMIKA Tarnów Państwa Małgorzaty i Karola Zyznar. Pierwszy taniec cha cha dedykowany był dla zaproszonych gości oraz sponsorów imprezy.Drugi samba dla organizatorów czyli Stowarzyszenia Miechowice Małe, Partnerów Starostwa Tarnów, Wójta Gminy Wietrzychowice, GOK Wietrzychowice. Kolejny rumba dla wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych startujących w zawodach o Puchar Wójta oraz dla Policji nadzorującej Bieg i trasę biegaczy.Czwarty taniec Pasodoble dedykowano mieszkańcom Gminy Wietrzychowice oraz Miechowicom Małym. Piąty JIVE dla Sędziów biegu.

Atrakcje kolejne to Bieg oraz Zawody OSP.Serdeczne gratulacje dla wszystkich wytrwałych biegaczy przy takim upale było to wyczynem,jednak dali radę.Prawie 50 biegaczy wystartowało z pod Domu Kultury w Miechowicach Małych by uczcić pamięć Pułkownika Władysława Kabata.Serdeczne podziękowania dla Sędziów Pana Stanisława Nowaka oraz Stanisława Magiery za przeprowadzenie biegu, pomoc i współpracę.Podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor GBP w Wietrzychowicach Pani Haliny Kozłowskiej za pomoc podczas zawodów.

 

Część oficjalna:

Bohater wielki mu mówili… Nie szukał uciech ani chwały .A gdy na rękach go nosili .To i boginie się kłaniały.Na polach bitew mężnie walczył.Dla świata dzwigał miecz i zbroję .Spokoju ducha nie doświadczył .Gdyż za nic sobie miał podboje.Dowódca osłony i zabespieczenia całej akcji jak również lądowiska ,,Motyl” i jego okolic płk Władysław Kabat ps.,,Brzechwa”(wówczas kapitan).

 

 

Spotkać się to początek ,zgodzić się to postęp, pracować razem to sukces.Dziękuje Straży OSP Miechowice Małe za statuetkę.Miło było współpracować z tak zgraną jednostką.

Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki , jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy , aby go osiągnąć,, Bruce Lee.Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Miechowice Małe za docenienie mojej pracy.Jest to nasz wspólny trud dla dobra wszystkich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s