IV Międzygminny Konkurs Piosenki Religijnej

  W niedzielne popołudnie 20 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wietrzychowicach zrobiło się bardzo tłoczno. Na pobliski parking zjeżdżały pojazdy z różnych miejscowości. W tym dniu odbył się bowiem       IV Międzygminny Konkurs Piosenki Religijnej, którego organizatorem był Wójt Gminy Wietrzychowice, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wietrzychowicach. Jak co roku sporym zaskoczeniem była duża liczba chętnych 16 występujących jako soliści, i 7 zespołów wokalno- instrumentalnych. Ogólnie 52 osoby. Uczestnicy reprezentowali miejscowości :Żabno ,Pasiekę Otfinowską, Zdrochec, Przybysławice, Sikorzyce, Łęg Tarnowski, Otfinów. O godzinie 16.00 rozpoczęło się wielkie śpiewanie. Jury w składzie: p. Iwona Piotrowska ,Halina Kozłowska, Zbigniew Nowak z uwagą obserwowało występy i wcale nie miało łatwego zadania, bowiem repertuar był różnorodny, a poziom wyrównany.

  Fundatorem nagród była Gminna Biblioteka Publiczna w Wietrzychowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach . Po zakończeniu konkursowych występów nadszedł czas na słodki poczęstunek a w tym czasie na scenie odbył się koncert  zespołu Kapela N w wykonaniu księży – Ks. Andrzeja Gieronia, perkusja- Mateusz Bigosowa, bas- Marek Kliszczak, gitara śpiew Paweł Sowa, Ks. Piotr Kliszczak pseudo Don Pedro, akustyk ks. Łukasz Biały- Jędra   .Publiczność miała możliwość śpiewać razem z zespołem, ponieważ teksty wyświetlano na ekranie. Po ogłoszeniu wyników, był czas na wręczenie dyplomów i nagród, jak również wspólne zdjęcia.

    Młodzi artyści wraz z opiekunami rozjechali się do domów obiecując spotkać się za rok na kolejnym konkursie piosenki religijnej.

  Piecze nad sprawnym przebiegiem konkursu sprawował Piotr Gorla. Imprezę przygotowała i prowadziła Dyrektor GOK Jadwiga Gorla. Nagrody wręczała Zastępca Wójta Gminy Wietrzychowice Pani Sabina Nowak.

Zwycięzcy konkursu:

W KATEGORII SOLO:

I miejsce– Anna Wielbłąd z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otwinowskiej ,,Błogosławieni Miłosierni’ ’oraz Daria Nawój z Łęgu Tarnowskiego ,,Błogosławieni’’.

II miejsce– Oliwka Janas z Przybysławic ,,Chwalę Ciebie Panie’’ /Aleksandra Wolnik z Otfinowa ,,Sercem kocham Jezusa’’/Piotr Miękina z Żabna ,,Pieśń Duchowa’’

III miejsce– Michał Koziara z Sikorzyc ,,Barka’’/ Jakub Koziara z Sikorzyc ,,Ty tylko mnie poprowadz”/    Wyróżnienie- Emilia Bocoń z Pasieki Otwinowskiej ,,Chwalę Ciebie Panie’’

KATEGORIA ZESPÓŁ

I miejsce- Zespół ,,Pięciolinia ‘’ Niepubliczne Przedszkole z Pasieki Otwinowskiej ,,Znowu Cię Spotykam’’ (Anna Wielbłąd, Zuzanna Romanowska , Julia Małek, Jakub Wybraniec, Nikola Gucwa) oraz MŁODZIEŻ Z WOLI RADŁOWSKIEJ ,,Nasz Bóg’’ Dagmara Kot, Kamila Pajdo , Karol Gawełek, Przemysław Czader, Jakub Gawełek, Bartosz Czader, Iwona Nasiadka.

II miejsce- Zespół ,,RACHAMIM’’  Radłowskie Gimnazjum ,,Tłumy Serc’’ Kamil Witek, Aleksandra Serwińska ,Julia Kosiarska, Katarzyna Jurczak pod kier. Stefana Ceberka oraz Zespół ,,Jesteśmy’’ z Żabna Irena Juchniewicz ,Andrzej Miękina, Piotr Miękina, Daria Nawój.

III miejsce- Grupa Starszaków z Przedszkola w Wietrzychowicach

Wyróżnienie- Agnieszka Czader, Nikodem Kużmicki z Woli Radłowskiej ,,Tylko mnie poprowadź’’

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI odebrały Anna Wielbłąd oraz Starszaki z Przedszkola w Wietrzychowicach.                                                                                    Serdeczne podziękowania za pomoc kierujemy do Pani Marii  Puka , Elżbiety Stryczek, Doroty Sacha , Jana Puka.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i zapraszamy w styczniu. Serdeczne podziękowania dla proboszcza Parafii w Odporyszowie ks. Janusz Oćwieja za współpracę .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s